Pendik SEO Hizmeti

Pendik SEO Hizmeti


SEO Danışmanlık Hizmeti

Web siteniz için profesyonel SEO Danışmanlık Hizmeti mi ihtiyacınız var? Arama motoru optimizasyonu uzmanlarından oluşan ekibimiz, web sitenizi Google için optimize edecektir.


Google için optimize ediyoruz


Tüm web siteleri, Google arama için tamamen optimize edildiklerinden emin olmak için bir arama motoru optimizasyonu denetiminden geçer.

1. Anahtar kelime araştırması

Google arama için hedef pazarı, hedef anahtar kelimeleri, amaçları ve hedefleri anlamak için birlikte çalışıyoruz.

2. Yapılandırma

Uzman ekibimiz, her web sitesi için en iyi uygulamaları uygular. Sitenizin başarılı bir şekilde konumlandırılmasını sağlamak için meta başlıkları, alt etiketleri, robots.txt, sitemap.xml ve daha fazlasını yapılandırıyoruz.

3. Yapı optimizasyonu

İçeriğin konulara ve kategorilere göre düzgün bir şekilde düzenlenmesi için web sitelerimizi her zaman uygun bir URL ve kalıcı bağlantı yapısı için oluşturur ve optimize ederiz. Önceki bir web sitesinden SEO değerini korumak için yönlendirmeler eklenebilir.

4. Sosyal optimizasyon

Temel sosyal optimizasyon uygulanır, böylece bağlantılar paylaşıldığında web siteniz tüm platformlarda harika görünür ve böylece uygun meta bilgiler atfedilir.

5. Analitik ve izleme

Her ziyaretçiyi, her ölçümü, her dönüşümü görebilmeniz ve web siteniz, pazarlamanız ve işletmeniz veya kuruluşunuz hakkında daha bilinçli kararlar alabilmeniz için Google Analytics ve Google Search Console kurulumları yapıyoruz.

Arama motorları nasıl çalışır?

Biri arama yaptığında algoritma olarak adlandırılan arama motoru yazılımı arama yapan kişinin aradığı bilgileri sağlama olasılığı en yüksek olan sonuçları bulmak için dizine eklediği internet sayfalarını, resimleri, videoları ve ücretli reklamları işler, sonuçları sıralar ve görüntüler. Arama sonuçları sayfaları bazen SERP’ler olarak anılır. Alakalı tüm ücretli reklamlar genellikle sayfanın en üstünde görüntülenir. Bunu, bazen sayfanın alt kısmında daha fazla reklamla birlikte görsel sonuçları ve diğer sonuçlar takip eder.

Organik listeler (SERP) nedir?

Organik listeler, görüntülenen ücretsiz sonuçlardır. Ücretli reklamlardan onları ayıran listenin önünde reklam kelimesinin olmamasıdır. Sayfadaki reklamlar gibi, genellikle bir başlık, sayfanın açıklaması, web sayfasına bağlantı ve site adını içerir. Arama motorunun aramayla en alakalı olduğunu düşündüğü organik liste, organik sonuçların en üstünde yer alır ve daha az alakalı sonuçlar daha aşağıda görüntülenir.

Her arama motoru sonuç sayfası, 10 adede kadar ücretsiz arama sonucu listesi görüntüleyecektir.

İlk sayfada görüntülenmeyen diğer tüm sonuçlar önem sıralarına göre diğer sayfalarda sıralanacaktır.

Sitelerin arama sıralamasında olabildiğince üstte görünmesi için ne yapmalısınız?

Bir internet sitesi için SEO kullanmakla ilgili dikkat edilmesi gereken birçok nokta vardır. Sayfanızın sıralamada üstte görülebilmesi için en önemli noktalardan biri hedef kitlenizin veya müşterilerinizin internette neleri arama olasılığının olduğunu anlamak ve onların aramalarına yönelik içerikler üretmektir.

Arama sonuçlarında sıralanacak olan içeriğin türü birçok etkene bağlıdır.

Bu etkenler, sitenizin yapısı, müşterilerin ne aradığı ve sayfanızın aradıklarıyla ne kadar alakalı olduğudur. Örneğin, “indirimli tasarım güneş gözlükler” için arama yapan bir kişi, büyük olasılıkla tasarım güneş gözlüklerinin resimlerini ve indirimli fiyatlarını gösteren bir internet sayfasını ziyaret etmek isteyecektir. Üst sıralarda yer almak için, sayfanızın tasarım güneş gözlüklerini görüntülemesini ve indirim, tasarruf gibi kelimeleri içeren açıklamalara sahip olması gerekir.

Anahtar kelimeler terimi ne anlama gelir?

SEO açısından düşünüldüğünde anahtar kelimeler, ürün veya hizmetlerinizi ararken insanların kullandıkları kelimeler ve kelime öbekleridir. Bunlar bazı durumlarda çok spesifik, bazense çok genel olabilir. Tasarım güneş gözlüklerini arayan biri, erkekler veya kadınlar için arma yapıyor olabilir; farklı renk ve desende gözlükler de arıyor olabilir. Sayfanız, insanların aradığı anahtar kelimeleri ve terimleri içeriyorsa tıklanma olasılığı daha yüksektir.

Müşterilerinizin arama yapabileceği kelimeleri düşünmenin yanında insanların aynı şeyi aramak için birçok farklı kelime kullanacağını da aklınızda bulundurmalısınız. Bir müşteri kahverengi çanta yazarken bir diğeri kahverengi el çantası ve bir başkası kahve küçük çanta yazabilir. Bu yüzden sitenizdeki metin ve resim açıklamalarına en sık kullanılan terimleri dahil etmelisiniz.

SEO’yu geliştirmek için anahtar kelimeleri nerede kullanmalısınız?

Sitenizdeki her sayfanın benzersiz bir başlığı, açıklaması ve anahtar sözcükleri olmalıdır. Anahtar kelimeleri mümkünse sayfa başlığının bir parçası olarak, sayfa açıklamasında ve sayfanın başlangıcına yakın metinde kullanmanız gerekir. Bir resmi açıklamak için kullanılan metne ana anahtar kelimeyi eklemeyi deneyebilirsiniz. Bir sayfadaki altyazılar, anahtar kelimeleri kullanmak için uygun olan başka bir yerdir. Ancak sayfaları anahtar kelimelerle doldurmamalısınız.

SEO için başka ne önemlidir?

Bir internet sitesi için SEO kullanırken dikkat etmeniz gereken diğer noktalar, kendi sitenizdeki sayfalar arasındaki linkler ve kendinize ait olmayan sitelerden sizin sitenize yönlendiren linklerdir. Etkili bir şekilde SEO kullanmak için öncelikle müşterilerinizin ne öğrenmek istediğini, hangi sorunlara çözüm aradıklarını ve arama yaparken hangi terimleri kullanacaklarını bilmeniz gerekir.

Sıkça Sorulan Sorular.

SEO Nedir?

SEO, “Search Engine Optimization” ve “Search Engine Optimizer” kelimelerinin kısaltmasıdır. Türkçe’ye çevirdiğimizde “Arama Motoru Optimizasyonu” ve “Arama Motoru Optimizasyonu yapan kişi” anlamları çıkar. Amaç; çeşitli yöntemler kullanarak Google, Yandex, Bing gibi arama motorlarında web sitenizin arama sonuçlarında en başlarda çıkmasını sağlamaktır.

SEO çalışmalarının etkisini ne zaman görebiliriz?

SEO çalışmalarının etkisini ne zaman görebiliriz? Aslında bu sitenizin durumuna göre, potansiyeline göre değişmekte. Eğer web siteniz hali hazırda yoğun ziyaret edilen bir web sitesi ise çalışmalarımızın meyvesini hemen görebilirsiniz. Bu tarz büyük web sitelerinde sadece on-page seo (sayfa içi) düzenlemeleri bile yapmak fark yaratmaktadır. Fakat kelime bazlı yükseliş ise asıl konu, 1 Hafta ile 3 Hafta arasında bu süre değişebilmektedir.

SEO çalışmalarınız herhangi bir risk içermekte mi?

SEO çalışmalarınız herhangi bir risk içermekte mi? Kesinlikle hayır. Seo çalışmalarını son derece doğal şekillerde gerçekleştiriyoruz. Çalışmalarımızın tümünün odağında kullanıcı bulunduğundan ve site kalitesini arttırmaya yönelik hedeflerimizden ötürü bugüne kadar hiçbir müşterimize kötü bir sonuç yaşatmıyoruz.

Web sitemiz ne kadar sürede yükselmeye başlar?

Bu sorunun ne yazık ki tam bir cevabı yok, fakat bugüne kadar yaptığımız çalışmalar göstermekte ki; genel olarak ilk sayfada iyi bir yerlere gelebilmek 1 AY ile 3 Ay arasında sürmektedir.

İnternet sitem kesin olarak yükselir mi?

Yapacağım çalışmalar neticesinde İnternet sitenizin yükselişini garanti edebilirim. Fakat piyasada bilinenin aksine hiçbir SEO çalışması Google’da 1. sıraya çıkarırım garantisi içeremez. Çünkü Google algoritmalarını sürekli olarak geliştirmektedir. Bunun sonucunda siteniz birinci sayfada bile olsa Google ilgili kriterlerden vazgeçerse sıralamadaki yerinizi koruyamazsınız. Kısaca yükselişi garanti edebilirim. Birinci sayfa, birinci sıra gibi garantiler veremem fakat güncel kriterler doğrultusunda en iyi sonuçları almanızı sağlarım.

Eklenmiş içeriklerim ne olacak? Siz mi düzenleyeceksiniz?

Öncelikle şunu anlamalısınız; Sitenize seo uyumlu olarak eklenen içerikler başarı oranınızın %70 gibi bir oranına tekabül eder. Yani içerik her şeydir. Bu demek oluyor ki; içerik yazımı ile ilgili hata tespit edersem bunu sizinle paylaşırım. Çalıştığınız bir içerik editörünüz varsa kendisine hataları aktarır ve bütün içeriklerin düzenlenmesini isterim. Şayet siz düzenlemelerin benim kontrolümde sürmesini isterseniz çalıştığım Profesyonel İçerik Editörü ile koordineli olarak gerekli düzenlemeleri sağlarım

Neden freelance SEO hizmeti almalıyım?

Hedefiniz sektörünüzde yükselmek ise benimle çalışmalısınız. Çünkü marka değerinizi yükseltecek çalışmalar yaparak İnternet sitenizi belli bir konuda değil sektörde ilgili birçok konuda üst sıralara taşıyacak çalışmalar yürütürüm. Amacınız 1-2 kelimede yükseliş ise, hedefinizi büyütmenizi öneririm. Zira mobil, tablet gibi cihazlardan İnternet’e erişim sağlayan kişiler ve yaş farklılıkları çoğaldı. Artık herkes tüm ihtiyaçları için interneti tercih ediyor. Dolayısı ile 1-2 kelimede yükselmek size bir şey kazandırmayacaktır.

Sitem nasıl yükselecek? Backlink gibi şeyler mi yapacaksınız?

Hayır, içi boş bir kazan düşünün… Ne kadar vurursanız o kadar yankı yapar. Bir diğer deyişle aç ayı oynamaz. Önce sitenizin içerik anlamında doygunluğunu artırmalıyız. İçerik yoksa backlink olmasının hiçbir anlamı yok. Sitenizde kaliteli içerikler yoksa Google, Facebook, Twitter ve bilinen bütün siteler bir araya gelse başarı yakalamanız mümkün değildir. İçerik anlamında kendi sektörünüzde %80 üzerinde bilgi doygunluğu inşası yapıldıktan sonra periyodik olarak backlink mimarisi oluşturulabilir. Fakat bu hiçbir zaman önceliğimiz olamaz.

SEO çalışmasında neler yapılıyor?

Marka değerinizi artırarak korumanın ilk adımı rekabet analizi yapmaktır. Sizin İnternet sitenizi analiz ettikten sonra rakiplerinizin anahtar kelime analizini yaparak, hangi konularda başarı sağladıklarını belirleyerek zayıf olduğunuz alanları güçlendireceğim ve rekabet edilebilir bir hale getireceğim. Rakiplerinizin başarı sağladığı seo kriterlerini analiz ederek uygulayacağım. Yanlış yaptıkları seo kriterlerini de analiz ederek bunlardan uzak duracağım. Bu çalışmanın sonucunda gelişmiş seo kriterleri ile daha fazla etki yaparak sizi bir adım daha yukarıya taşıyacağım. İnternet sitenize içeriği sağlayan siz iseniz size, editör ise editörünüze rakiplerinizin anahtar kelime zinciri hakkında bilgi vereceğim ve makalelerde odaklanması gereken kelimeleri vereceğim. Böylece trafiği yüksek konularda makaleler yazılacak ve siz de bu trafik artışından pozitif etkileneceksiniz

İnternet sitemde teknik seo çalışması yapacak mısınız?

Kesinlikle yapacağız. Çünkü bu süreci şöyle sıralamalıyız. Önce İnternet sitenizi optimize ederek eksikleri tespit edip düzeltmeliyiz. Bunu şöyle düşünün; tatile gideceksiniz ve arabanın bakımını, yağını suyunu değiştiriyorsunuz. Neden? Sizi yolda bırakmasın diye. İşte yapılacak teknik çalışma sizi yolda bırakmaması için yapılmaktadır. Bundan sonra içerik gelir. İçerikten sonra çok gerekmesi durumunda backlink çalışması yapılır.

Ne sıklıkla iletişim kuracağız?

Çalışma raporlarını incelemek için her ay sonu skype yada telefon ile iletişim kurup, önümüzdeki ay için iş planı ve programı yapacağız.

Yapılacak çalışmalar ne zaman etki eder? Nasıl performans gösterir?

Öncelikle SEO’yu yeni doğmuş bir bebek gibi düşünün. Büyür, gelişir, değişir. Yani SEO tek seferlik yapılmaz. Yapılamaz. Google güncellemelerini sürdürdükçe yapılan her yeni değişikliğe adapte olmak gerektiğini bilmelisiniz. Çalışılan sektöre, rakip analizine göre en az 3 ay ile 6 ay arasında periyodik çalışma yapılmalıdır. Burada amaç hiçbir zaman ilk sırada olmak olmamalıdır. Burada asıl amaç İnternet sitenize gelecek trafiktir. Trafik gelmiyorsa yapılan çalışmanın bir anlamı da olmayacaktır. Bunun yanı sıra benimle çalışın veya çalışmayın dikkat edeceğiniz tek kural var. Şayet birisi size 1. sayfayı garanti ediyorsa seo bilgisinin yetersiz olduğu ve sizi aldattığı gerçeğini bilmenizdir.

Çalışmalar kim tarafından yapılıyor?

SEO çalışmaları ben ve ekibim tarafımdan yapılıyor. Bunun yanı sıra farklı bir iş kolunda çalışma yürütülüyorsa ilgili kişi ile bizzat iletişimde olabiliyorsunuz.

Bize Ulaşın

Görüşmek istediğiniz bir projeniz veya sorunuz varsa ekibimiz size yardımcı olmaktan memnuniyet duyar.


HEMEN TEKLİF ALIN
Diğer Hizmetler

Tıkla Ara!